Když dva dělají totéž, není to totéž…

3.1.2017
Když dva dělají totéž, není to totéž…

Dopravní nehoda není nikdy příjemná věc. Obzvlášť pokud nedošlo pouze ke škrábancům na laku a prasklému nárazníku. Pokud se náraz nevyhnul důležitým součástem vozu, čeká váš vůz vrakoviště, nebo oprava, která by ho měla vrátit do původního stavu. A to nejen co se týká vzhledu, ale především bezpečnosti.

Ve spolupráci ŠKODA AUTO a zkušebny DEKRA Automobil byly provedeny crash-testy, ve kterých šlo o porovnání nárazu na vozech opravených různými postupy. Pokus byl proveden na vozu ŠKODA Octavia druhé generace. Bourané vozy byly následně poslány do dvou různých servisů. V autorizovaném servisu ŠKODA proběhly opravy přesně podle nejnovějších pokynů výrobce a poškozená část byla nahrazena novým dílem.

Druhá Octavia byla svěřena neautorizovanému servisu. V něm proběhla oprava zastaralým nízkonákladovým způsobem a boční díl byl pouze vyrovnán.

Oba vozy byly znovu vystaveny bočnímu nárazu. A výsledek? Octavia opravená v autorizovaném servisu prošla druhým nárazem s poškozením, které dosahovalo stejných hodnot jako u nového vozu. U druhé Octavie byly následky opakovaného nárazu horší. Měření ukázalo, že by další nehoda mohla významně ohrozit zdraví posádky.

V našich servisech DRUPOL si jsme tohoto problému vědomi, a proto vždy postupujeme podle aktuálních pokynů pro opravy. Naším cílem je vaše spokojenost a bezpečí.

Na celý průběh testu se můžete podívat na stránkách ŠKODA Auto.