V srpnu 2019 jsme na naši provozovnu v Městci Králové pořídili novou posilu do svařovny - svářecí robot Urias ONE FR 173, který jsme si přejmenovali na DRUbot 001, protože je vyroben „na míru“ našim potřebám a požadavkům.

Jde o kolaborativní, neboli spolupracující svářecí jednotku, určenou ke svařování jednoduchých svařenců. Robotické rameno s hořákem je upevněno na masivním svařovacím stole o rozměrech 2400x1200 mm a ovládá ho operátor přes dálkový kabelový ovladač. Robot je opatřen tlačítkem simulace, které slouží k provedení programu „nanečisto“ bez vlastního svařování, kdy si obsluha ověří správnost zadání celé operace, takže se minimalizuje výskyt chyb a nepřesností při svařování "naostro". Díky možnosti unikátního zadávání souřadnicových bodů hořáku přímo do vytvářeného programu a specializovanému softwaru, který optimalizuje pohyby robota, se výrazně zkracuje doba nutná jak pro programování, tak pro samotnou operaci svařování. 

Nejlepší kvalitu svařování zajišťuje převratný TPSi systém FRONIUS, speciálně navržený pro požadavky robotického svařování průmyslu 4.0

Svařovací technologie je MIG/MAG, svařovacím plynem argon, CO2 .Výrobcem je společnost FABA robots, s.r.o.