Lampička č.  21616 úspěšně reprezentuje Českou republiku na největší výstavě designu na světě! Mezinárodní veletrh nábytku a designu Salone del Mobile byl slavnostně zahájen v Miláně 17.dubna a jsou tu k vidění krásné a inovativní designové kousky firem z celého světa. Česká centra se ve spolupráci s Uměleckoprůmyslovým museem v Praze rozhodly využít této mimořádné akce a vytvořili pro Salone del Mobile výstavu s názvem The Story of Czech Design s podtitulem From Cubism to XXIst Century.

Jak název napovídá, výstava prezentuje vývoj designu v českých zemích u příležitosti oslav 100 let od založení Československa.

Zajímavé je, že výstava je navíc putovní, takže po představení v Miláně se přesune do Polska, do zámku Cieszyn, dále do chorvatského Zagrebu a postupně navštíví další evropské metropole - Paříž, Helsinky, Sofii, Budapešť, Bratislavu. Příští rok se chystá uvedení v Německu ... Pečlivý výběr děl, která charakterizují to nejlepší z československého a českého designu, provedli Jakub Berdych Karpelis a Josef Tomsei z design studia Qubus. A právě naši lampičku vybrali spolu s dalšími ikonami, jako je kapesní nůž rybička nebo botasky od Bati či kolo Favorit (za fotografie děkujeme ČC Milán, p. Neumannové). Kdo by rád tuto mimořádnou výstavu shlédl, máme pro Vás dobrou zprávu. Výstava je v létě k vidění i v Praze v galerii Českých center od 26.6. do 31.8.2018, více zde

Tisková zpráva Českých center Milano Design Week 12.4.2018